KORYTARZ ŻYCIA!

Naszą akcję nazwaliśmy Korytarz Życia – Włącz Myślenie!! Bo właśnie zapamiętując to pojecie możesz uratować komuś życie. Apelujemy abyśmy wszyscy dowiedzieli się czym jest korytarz życia i zaczęli go stosować!

Podczas wypadku chociażby na autostradzie A4, korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Gdy już jesteśmy uczestnikami takiego zdarzenia możemy przysłużyć się osobom, które potrzebują pomocy i jadą do nich już służby ratunkowe. Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata- KORYTARZ ŻYCIA! Jak pisałem wyżej, gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej Straży Pożarnej czy karetki zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbą miejsce oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia!

Na drogach ekspresowych, autostradach czy w godzinach szczytu w dużych miastach dochodzi do wielu wypadków, a co Ty możesz zrobić aby pomóc i stać się po części bohaterem? Wystarczy, że włączysz myślenie i zastosujesz korytarz życia!

Przypomnijmy jeszcze raz! To właśnie Ty możesz uratować komuś, życie, widząc jak droga się korkuje i słysząc sygnały służb ratunkowych zjedź na bok swojego pasa. Dla Ciebie nie ma różnicy, czy stoisz na środku pasa czy na jago boku ale gdy tworzymy korytarz życia, pozwalasz np. karetce zmniejszyć jej przejazd z kilku minut do kilkunastu sekund, gdzie szybciej pokonuje zakorkowaną drogę i jedzie ratować ludzkie życie!

Uczmy się od państw europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria) gdzie korytarz życia został bardzo szybko wprowadzony prawnie. W tych państwach podczas nie zastosowania przepisów grożą wysokie mandaty i miejmy nadzieje, że niedługo takie prawo powstanie właśnie też w Polsce.

Głównym celem akcji jest uświadomienie Polskiego społeczeństwa na temat tego wielkiego problemu ale również stworzenie spotu informacyjnego, z którym pójdziemy w świat internetu aby dotrzeć do każdego mieszkańca naszego kraju!!