O NAS!

Jesteśmy grupą, Strażaków Ochotników z miejscowości Czerna i Ujazd Górny, działających w dwóch powiatach średzkim i bolesławieckim, na Dolnym Śląsku. Ochotnicza Straż Pożarna to nie tylko sprzęt, remizy i samochody ale przede wszystkim grupa ludzi, która dzięki swojemu wyszkoleniu, wiedzy i praktycznym umiejętnością dorównują swoim kolegom z PSP.

Od wielu lat wychodzimy z założenia, że jest lepiej zapobiegać niż leczyć. Nasze jednostki są inicjatorami wielu akcji społecznych, dzięki, którym zaufanie społeczne do Strażaków z roku na rok się zwiększa. Dzięki naszej działalności w ostatnich latach w nasze szeregi wstąpiło wielu młodych ludzi i tym samym zwiększając nasz potencjał bojowy i społeczny. Służba motywuje do kształtowania charakteru i pracy nad sobą bo jak wiemy Strażak Ochotnik pracuje 24h/7 dni w tygodniu. Cieszymy się widząc, młodych ludzi garnących się do pomocy innym, niekiedy narażając własne życie.

Podsumowując temat O Nas! Strażacy Ochotnicy są główną siłą Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To my pokazujemy społeczeństwu, że pomagać trzeba i to bezinteresownie, to my obcujemy z naszymi mieszkańcami, gdzie dla nich tworzymy pewien system bezpieczeństwa, na który mogą zawsze liczyć! Poświęcamy swój prywatny czas, na szkolenia, konserwację sprzętu i działalność na rzecz lokalnej społeczności, a wszystko po to aby każdy mógł spać spokojnie i wie, że my czuwamy!